Základní informace

Náš útulek leží asi 6km JZ od Loun (směr Žatec), v obci Jimlín, v areálu bývalého ZD (Sekce Kde nás najdete). 

Útulek byl založen 1.1.2005. 
Předtím jsme provozovali 4 roky Kočičí útulek. Jsme soukromé zařízení a do útulku přijímáme (na základě smlouvy) zejména kočky a psy. Ale jak už název napovídá, najde u nás přístřeší i jiný toulavý či opuštěný tvor. Například zemědělská zvířata jako krávy, kozy, prasata ... toto zejména využívají obce, které řeší pozůstalost po zesnulých občanech. Pokud by byl zájem o umístění i jiného typu zvířete, stačí nás zkontaktovat a my Vaší žádost zhodnotíme. V případě volné kapacity je možné volné prostory útulku využít jako "hotel" pro zvířata. 

Jsme k dispozici pro příjem zvířat (na základě smlouvy) prakticky "NON-STOP" a pro výdej máme určenu otevírací dobu. 

Před příjezdem zájemce doporučujeme zavolat 604/451258 a ohlásit se. Při návštěvě v jiný (dřívější-pozdější) čas je lépe se dohodnout den předem. 
Mail, prosím, využívejte jen pro dotazy a připomínky. K dohodnutí návštěvy v útulku použijte telefonní číslo 604451258, děkujeme.

UPOZORNĚNÍ - Z důvodu bezpečnosti pracovníků útulku, jsou pracovníci vybaveni osobním kamerovým systémem.

Pokud máte zájem o nového kamaráda, nejprve se na něj připravte doma (bouda, pelíšek, misky, atd.). Než pojedete do útulku, zavolejte nám! Dále si nezapomeňte vzít s sebou na pejsky vodítko a obojek. My doporučujeme kovový stahovací obojek. Pro převoz kočičky doporučujeme přepravní box. V útulku či na našich stránkách naleznete zvířátka, která si můžete vybrat. Pokud se Vám nějaké zvířátko líbí, můžete poprosit pověřeného pracovníka útulku, který Vás doprovází, abyste se mohli se zvířátkem projít. Pokud jste si se zvířátkem padli do oka, půjdete s pracovníkem do kanceláře a společně vyplníte protokol o převzetí do osobní péče. Poté si můžete zvířátko odvést. 
Na výběr a seznámení se se zvířátkem v útulku Vám doporučuji si vyčlenit mininálně půl hodiny. Pokud se jedná o problematické zvíře (zdravotní, psychické či jiné komplikace) doporučuji Vám minimálně hodinu. Berte toto v úvahu i vzhledm k provozní době útulku. Děkuji. 
Nezapomeňte si prosím vzít na sebe oděv, u kterého Vám bude lhostejný stav při odchodu z útulku. Například pejsci občas skáčou, kočičky drápou,... Důležité věci: zájemci musí být více jak 18let, musí mít sebou občanský průkaz, osobní převzetí zvířátka novým majitelem, zaplatit v útulku poplatek (pejsci jsou čipovaní - poplatek činí 300,- kč, pokud není u popisu pejska uvedeno jinak), vzít si vybavení potřebné k transportu zvířátka (obojek, vodítko, klec, box, atd.).