Základní informace

Přijímáme pejsky nalezené, od původních majitelů, kteří už pejska buď nechtějí  nebo se nemohou dále starat, týrané pejsky i z nevhodných podmínek, přijímáme i pejsky staré, kteří mají např. v útulku jen velmi malou šanci najít domov!  Naše pomoc spočívá v tom najít jim ty nejlepší domovy kde prožijí zbytek života tak jak si zaslouží a proto dbáme na výběr nových majitelů opravdu pečlivě! Naši svěřenci chodí do nových domovů očkovaní, odčervení, čipovaní.

S novými majiteli sepisujeme adopční smlouvu a zůstáváme s nimi dál ve spojení. Zvíře od nás se nesmí už prodávat dál a v případě, že se o něj nemohou už více starat, musí nám ho vrátit zpět. Průběžně provádíme i před a po adopční kontroly. Někteří pejsci, kteří byli odebráni z nevyhovujících podmínek na tom bývají hodně špatně nejen fyzicky, ale i psychicky a vyžadují hodně lásky a péče, aby se vzpamatovali a mohli se vrátit zpět k normálnímu životu. Ujímáme se psů, kteří živoří zavření v kotcích bez možnosti volného pohybu, bez pravidelného krmení a kontaktu s lidmi. Za většinou z nich jsou opravdu velmi smutné příběhy a proto je pro nás opravdu důležité jim najít ty nejlepší domovy, aby se jim vynahradily roky strádání a utrpení. Tato práce je psychicky náročná i pro nás, protože některá zvířata na tom bývají hodně špatně a jejich původní majitelé, většinou sociálně slabší a jednodušší občané, mají pocit, že se ničeho hrozného nedopouštějí a ještě se na nás osočují a nadávají nám.

Naši největší odměnou bývá, když se tito pejsci dají do pořádku a z třesoucích se a zbědovaných klubek nervů se potom stanou krásní, veselí a zdraví tvorové, kteří se zase umí radovat ze života a v  jsou v nových domovech štastní a milovaní..

V loňském roce  jsme pomohly domů třiceti psům a asi patnácti kočkám, dvěma králíčkům a dvěma koníkům.

Naše práce nás nestojí jen mnoho času a sil, ale i peněz, které nedokážeme investovat jen z vlastních zdrojů, proto nezvládáme fungovat bez podpory veřejnost. Každá koruna je pro nás cenná a pomůže zachránit životy bezmocných tvorů, kteří si sami pomoci nemohou. Díky dobrým lidem, kteří nám fandí a přispívají, můžeme zakoupit granule a jiné krmení, platit ne zrovna levnou veterinární péči, ale stále nám chybí finance na výstavbu kotců a rekonstrukci objektu. Proto jsme opravdu vděčné za jakýkoliv i sebemenší příspěvek a velmi si podpory všech lidí, kterým není osud zvířat lhostejný vážíme.

Uvítáme jakoukoliv pomoc, třeba i materiální nebo i fyzickou na brigádách, které pořádáme o víkendech za příznivého počasí.