Základní informace

Psí útulek Bouchalka je často předmětem diskuse, ale my tu kvůli ní nejsme. Nechceme polemizovat, co by mělo být jinak či lépe nebo vynášet soudy, ale chceme pomoci pejskům, aby našli nové domovy. Jdete do toho s námi?

Krásná medvědice Saša našla po letech nový domov ♥

Tento obří útulek začal vznikat již v roce 1989, rozrostl se na 120 kotců a je zde okolo stovky psů k adopci. Pejska si zde vybere opravdu každý. Jsou tu mladá trdla, pohodoví dospěláci i moudří starouškové. Prckové, střeďáci i obři. Chlupatí, flekatí, dredatí. Žlutí, černí, zrzaví, hnědí, béžoví, no prostě všechny barvy, povahy i různá plemena či voříšci. Útulek je otevřený veřejnosti každý den od deseti do tří hodin a je možné si projít kotce i chodit pejsky venčit. Tak neseďte doma, vyrazte na výlet, vezměte nějaké chlupáče na procházku a nebo vyberte toho pravého k Vám do rodiny. Přesně to totiž děláme již nějaký čas my, dobrovolníci. V útulku je opravdu hodně psů a pro personál útulku, není snadné se jim a jejich inzerci individuálně věnovat. Proto s venčením, socializací, focením a sdílením pomáháme.

Řada pejsků je v útulku již hodně měsíců nebo i let a bez velké naděje na nový domov, protože je lidé stále přehlížejí. Proto jsme se v neděli 21. 4. 2019 necpali doma beránkem ?, ale vydali se do útulku na obr venčení spojené s focením a natáčením. S obří pomocí od Romana. Roman natáčí videa budeme mít skvělá videa a Radek Vividfoto.cz - fotograf Radek Havlíček udělal tisíce krásných fotografií, ze kterých se tají dech. Rozhodně by to také nešlo bez pomoci dvanácti statečných dobrovolníků, psovodů - Lucie, Jany a Jirky, Kamči a Aleny (z organizace BULLSHELP.eu), Maky, Katky a Tomáše, Veroniky, Markéty, Zdenky s Tomášem (z Útulek Tábor).

Byl to opravdu náročný den! Vše začalo plánováním a domlouváním se všemi zapojenými. Na místě jsme pak vymysleli plán bitvy. Všichni dostali rozlišovací placky - dárek od Plackovač.cz a vyrazili venčit, fotit a točit. Zde patří poděkování všem výše zmíněným, a také útulku, který nám akci s krycím názvem „Expedice Bouchalka“ povolil a pomohl nám se zajištěním venčení.

Roman v akci ;-)

Během čtyř hodin nám dva ošetřovatelé vydali téměř 70 psů! Trasa venčení měla 1,6 kilometru a tedy jsme s pejsky nachodili ve 12 lidech před 100 kilometrů. Věřte, nevěřte, opravdu se to stalo v malém městečku ve Středních Čechách a není to jen klam ?. Rozhodně to byla fuška pro ošetřovatele, psovody i kameramana s fotografem. Byli jsme totálně na dně sil, spálení od sluníčka, utahaní, ale šťastní. Výsledek totiž bude stát za to! Fotografie i videa budeme postupně zveřejňovat na tomto novém dobrovolnickém profilu útulku a budeme moc rádi za Vaše zapojení a pomoc se sdílením. Věříme, že řada pejsků, kteří se stali stálým inventářem útulku najde díky této akci svůj nový domov. Dále pak budeme pokračovat i s fotkami a videi z našich mobilů a foťáků, aby i nově příchozí pejsci měli své promo.

Oficiální skupina útulku https://www.facebook.com/groups/272198096805588/. Je moc fajn, najdete zde také pozdravy z nových domovů. Všechny psy k adopci zde najdete v záložce fotky, pak klikněte na alba a listujete (nahoře je přepínání mezi jednotlivými stránkami). Skupina má bohužel velkou nevýhodu v omezeném sdílení, a proto přidáváme pesany i tuto stránku.

První úspěch „Expedice Bouchalka“ na sebe nenechal dlouho čekat. Janča se zrovna vracela z procházky s rozkošnou psí princeznou. Byla to mladá maminka a před pár dny odešla všechna její štěňátka do nových rodin a ona zůstala v útulku sama. Janča zahlédla zájem v očích procházející rodiny a neváhala. Slovo dalo slovo, Janča fenečku představila a po krátké procházce a vyřízení náležitostí v útulku, odjela domů. To pro nás tedy byla první úspěšná adopce, díky naší „Expedici Bouchalka“ :-) A další den odjela druhá fenečka, která byla na focení a holky jí nabídli zájemci o adopci. Tak snad to půjde takhle dobře i nadále. Ideálně jeden pejsek denně až bude úplně prázdno ?.

Nás dobrovolníky můžete kontaktovat zde na FB, případně piště na email:
utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz