Základní informace

V Lipkách 1021 (přímo v areálu Městského fotbalového klubu), Dobříš 724 077 264 pesoklub@seznam.cz transparentní účet č. 2700245366/2010 Psí útulek Dobříš vedou od června roku 2012 dobrovolníci z občanského sdružení Pesoklub Dobříš.

V roce 2016 byla podepsána s městem Dobříš příkazní smlouva. Město Dobříš přispívá na chod útulku (zajištění elektřiny, vývoz odpadů, základní veterinární péče, plat správce, drobné opravy a nákup vybavení) částkou 200 000 Kč. Finanční potřeby útulku, především pak veterinární náklady, jsou ale mnohem vyšší.

Dalšími zdroji financí jsou pro nás příspěvky jednotlivých dárců a obcí z okolí na transparentní účet č. 2700245366/2010, případně vhodná materiální pomoc ve formě kvalitních granulí, konzerv, chovatelských potřeb, dek, pamlsků apod. Chcete-li pomoci materiálně, zavolejte nám na tel.č. 724 077 264 a my vám sdělíme, co aktuálně naši svěřenci potřebují.

Nabízíme také možnost venčení pejsků. Útulek nemá otevírací hodiny, veškerou činnost provozujeme ve svém volném čase, u pejsků jsme několikrát denně každý den v roce, na konkrétní hodině je ale nutné se domluvit n uvedeném telefonním čísle. Facebookové a webové stránky jsou pravidelně aktualizovány, pro rychlejší komunikaci však, prosíme, využívejte uvedený mobilní telefon, na kterém nás vždy zastihnete.

Kapacita útulku je 7 psů ve venkovních kotcích a dalších zhruba 10 míst v tzv. dočasných péčích, kam jsou umísťováni především takový pejsci, kteří by prostředí útulku zvládali špatně fyzicky (štěňata, malá plemena psů, krátkosrstí psi v zimě apod.) či psychicky. Máte-li zájem stát se dočaskářem a vzít si domů některého z našich svěřenců (veškeré veterinární náklady, náklady na krmivo apod. jsou hrazeny) než se mu podaří najít nový trvalý domov, volejte na tel.č. 724 077 264.

Do útulku jsou přijímáni jak psi odchycení na území Dobříše (od Městské policie či přímo od občanů), tak psi od původních majitelů či z dalších obcí v regionu (při volné kapacitě útulku). Útulek je řádně zaregistrován a pravidelně kontrolován Krajskou veterinární správou (Příbram). Vedoucí útulku, ošetřovatelka – Lucie Oplíštilová – 724 077 264