Základní informace

Nevozíme psy z jiných útulků ne proto, že jsou nám lhostejní, ale proto, že záruka toho, že nás útulek pravdivě informuje o zdravotním a psychickém stavu psa, že jsou psi opravdu očkovaní a zdraví, že pes letí v den, kdy je domluveno…je pro nás naprosto zásadní. Nadále tedy spolupracujeme s útulkem SARA, protože jejich výborné a čestné chování se nikdy nezměnilo a i oni stojí pevně za námi. 

Adopce přes nás má stanovena určitá, pro nás velmi zásadní pravidla. Svět adopcí se radikálně změnil a v mnoha podobách se už neslučuje s našimi zásadami. Proto, prosím, projděte před adopcí tyto body a pokud s některým nesouhlasíte, nebude adopce přes nás možná. Pokud ale najdete v těchto řádkách smysl, jste jednou nohou už nový majitel adoptovaného psa….

KASTRACE
Podenkové, kteří jsou adoptováni přes nás jsou všichni kastrovaní. Neexistují výjimky a nikdy existovat nebudou. Předcházíme tím dovozu levných psů pro různé množitele. Navíc naší filozofii neodpovídá dovoz štěňat, adopce jsou dle našeho názoru o pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. V našem programu tedy spíše potkáte psy dospělé, starší, ale také pejsky se zdravotními problémy nebo po nějakém úrazu.

VĚKOVÉ OMEZENÍ
Minimání věk psa k adopce je stáří kolem jednoho roku. Mladší psi nejsou voženi z několika důvodů. Ze zdravotních důvodů si nepřejeme kastrovat psy mladší 11-12 měsíců a dále se snažíme pomoci hlavně těm, jejichž šance na umístění na ostrovech je minimální. Specializujeme se tedy na psy dospělé, psí seniory a snažíme se všemi silami pomáhat handicapovaným jedincům. Dovoz psa mladšího 1,5 – 2 roky je předem dobře prověřen, podenco je velmi aktivní pes a pro tyto mladé jedince preferujeme zkušenější zájemce, ideálně někoho, kdo zná specifika primitivních plemen.

ADOPČNÍ SMLOUVA
Adopční smlouva je na přání předem poskytnuta k prostudování. Je to důležitá část která nové majitele zavazuje nejen k péči o zvíře, ale také k občasnému poslání informací někomu z našeho týmu a podobně. My se v ní zavazujeme k tomu, že v případě nutnosti si pejska vezmeme zpět k sobě a najdeme mu novou rodinu.

DOVOZ POUZE KANÁRSKÝCH PODENKŮ
Chceme pomáhat a není nám lhostejný osud žádných psů. Nicméně do České republiky nechceme vozit křížence. Těch je totiž v českých útulcích velmi mnoho a dovozem dalších snižujeme šanci na adopci českým psům. Pokud někdo chce toto velmi specifické plemeno, pak mu jej rádi pomůžeme dostat domů, ale nechceme pomáhat na jedné straně a tím škodit někde jinde. Navíc chceme alespoň trochu zaručit povahu plemene a to u kříženců nedokážeme vůbec odhadnout.

Pokud tedy máte zájem o adopci podenčíka právě od nás, neváhejte a napište nám, rádi Vám o tomto plemeni řekneme více.