Základní informace

Pejsci s námi žijí v rodině, ubytovaní v domě. Věnujeme se jim po celý den.

Dostávají od nás maximální péči a pozornost. Snažíme se vrátit jim důvěru v člověka, zbavit je strachu z lidské přítomnosti a ukázat jim příjemné stránky soužití s lidmi.

Samozřejmostí je volný pohyb po domě, pelíšky a hračky, mazlení, hlazení a chování, kvalitní strava a odborná veterinární péče. Našim svěřencům poskytujeme to, co je samozřejmostí pro každého pejska, který je brán jako člen rodiny.

Podmínky

Pejsek po příjmu projde karanténou, během které podstoupí celkové zdravotní vyšetření, je odčerven, odblešen a naočkován a posléze podstoupí kastraci, pokud to zdravotní stav dovolí. Nemocní pejsci jsou ihned léčeni a celkově se snažíme dostat je do kondice jak fyzické, tak psychické.

Pejsci nejsou předáváni nezletilým a nesvéprávným osobám. Každý, kdo si chce z Berušky osvojit psa, musí předložit průkaz totožnosti, podepsat smlouvu o převzetí psa do péče a zaplatit adopční poplatek. Výše adopčního poplatku se vypočítává z nákladů na péči o konkrétního jedince.
Zájemce si musí přinést obojek, kšíry (postroj) a vodítko.

Vzděláváme se

Pejskům chceme poskytnout vždy tu nejlepší péči, proto jsem v roce 2003 úspěšně dokončila rekvalifikační kurz u vzdělávací  agentury SVOPAP – chov, výcvik a úprava psů.

V roce 2009 jsem pak úspěšně absolvovala rekvalifikační kurz – ošetřovatel zvířat zájmových chovů(kurz se vyučuje na veterinární klinice).

V roce 2012 jsem úspěšně složila zkoušku z odborné způsobilosti prodejce vyhrazených léčivých přípravků.

Financování

Depozitum Beruška je rodinné depozitum, které na provoz nedostává žádné finanční prostředky od města ani státu a je plně závislé na finančních a materiálních darech všech, kterým není lhostejný osud psů.

Jsme proto velmi rádi za jakoukoliv pomoc pro pejsky, kteří se ne vlastní vinou dostanou do péče Berušky.