Základní informace

Naprostou prioritou je pro nás pohoda a zdraví našich svěřenců. Specializujeme se zejména na seniorní pejsky, kteří byli na stará kolena opuštěni svými majiteli nebo odebráni z velmi špatných podmínek. Mnozí k nám přicházejí s akutními nebo chronickými zdravotními problémy, někteří mají i značné šrámy na duši z předchozího života. U nás každý dostane šanci a maximální péči.

Důsledně dbáme na kvalitní veterinární péči, jak preventivní, tak léčebnou. Všichni naši psi při příchodu projdou důkladnou veterinární prohlídkou, v rámci níž standardně podstoupí sono a rozšířené odběry krve, i když klinický stav nenasvědčuje žádným problémům. Další vyšetření pak podle stavu. Krevní odběry necháváme dělat i preventivně každého půl roku, abychom co nejdříve podchytili některá onemocnění. Samozřejmostí jsou kastrace všech psů a fen, kterým to jejich zdravotní stav dovolí. Krmíme výhradně superpremiovými granulemi a konzervami, popřípadě veterinárními dietami, všichni senioři standardně dostávají kloubní výživu (Aptus Aptoflex a Alavis CBD), lososový olej, ostropestřec a starouši nad 12 let přípravky na podporu imunity. 

Dbáme na co nejčastější venčení všech psů, jimž to zdravotní a psychický stav umožňuje, i na jejich socializaci. Pokud pejsek odchází do nového domova,  je to domov velmi pečlivě prověřený, zodpovědný s podmínkami, které daný pes potřebuje a předchází tomu zkušební doba, jejíž délka a podmínky závisí na konkrétní situaci. Všichni  noví majitelé mají ve smlouvě uvedeny podmínky a důkladné instrukce o optimální péči. S adoptivními rodinami jsme v kontaktu a provádíme také pravidelné následné kontroly.

Udržujeme si také okruh stálých a dlouhodobých dobrovolníků, jichž si velmi vážíme a máme s nimi vřelé vztahy. Pomáhají  nám zejména s venčením, ale také při úklidových a zvelebovacích akcích i v jiných oblastech jako stříhání, převozy,  dočasné péče, apod.